Witam na stronie internetowej poświęconej mojej życiowej pasji - tkaninom z różnych epok i kultur oraz metodom ratowania ich przed przemijaniem, czyli konserwacji.

Tkaniny zaczęłam poznawać w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Tam mogłam przyjrzeć się krosnom i nauczyłam się tkać. Studia na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP zamieniły moje zamiłowania w prawdziwą pasję. Roczny pobyt w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku pozwolił mi badać tkaniny powstałe na przestrzeni ponad dwóch tysięcy lat, od Ameryki Południowej po Japonię.

Do odwiedzania mojej strony zapraszam wszystkich miłośników i kolekcjonerów dzieł sztuki tekstylnej oraz tych, którzy o tkaninie wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej.

Strona, tworzona przez mojego dzielnego męża, wciąż będzie powiększać się o kolejne rozdziały i oboje będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi.

Zapraszam do obejrzenia przykładów moich prac konserwatorskich i nie tylko. Można tu zobaczyć tkaniny, które ratowałam od zniszczenia, tkaniny wykonane przeze mnie, jak też obrazy i ikony, które namalowałam. Na końcu umieszczone są zdjęcia z moich podróży.

konserwacja tkanin

tkanina

szaty liturgiczne

ikony i kopie

malarstwo i rysunek

fotografia